Як влаштована мембрана системи зворотного осмосу?
Зворотньоосмотична мембрана являє собою згорнуті по спіралі в рулон послідовні шари водоподаючого шару, напівпроникною полімерної плівки (власне мембрани) і водозбірного шару. З торця мембрани здійснюється подача вихідної води під тиском. Пермеат, просочуючись через полімерну плівку, збирається водозбірним шаром, звідки по спіралі стікає в центральну водозбірну трубку. Концентрат збирається на іншому торці мембрани, звідки зливається в дренаж.
Промивання мембрани.
Для відновлення первісної продуктивності мембранного фільтра кілька разів на рік бажано проводити хімічну промивку мембрани спеціальними кислотними і лужними реагентами для видалення накопичених забруднень.
Для промивання мембранних фільтрів можна використовувати звичайну воду і лимонну кислоту. Проста промивка мембранного фільтра здійснюється полосканням його в нефільтрованій воді або під струменем води (при цьому необхідно вийняти картридж з пенала).
При сильному забрудненні фільтра слід опустити фільтр (прямо в захисному корпусі) в 5% розчин лимонної кислоти (розчин готується так: 1 чайна ложка сухої лимонної кислоти на склянку теплої (40-50 градусів) води і потримати фільтр в цьому розчині 5-6 годин, потім промити під струменем води і висушити. Перші 0,5 літра фільтрованої води, отримані після промивки, не використовувати. Таку процедуру промивання мембранного фільтра рекомендується проводити один раз на 3-4 місяці в залежності від навантаження.
Частота регенерації (промивання) мембранного фільтра визначається ступенем забруднення вихідної води.